O mně

Vítej na mých stránkách. Jmenuji se Milena Fenclová a jsem autorkou a zakladatelkou projektu Plzeňské hůlky.

Mám ráda kolo, celoroční plavání – otužování ve volné přírodě, běžky, snowboard a od roku 2019 jsem nadšená „walkerka“, Nordic Walkerka!

Plzeňské hůlky - Milena Fenclová
Plzeňské hůlky - Milena Fenclová
Plzeňské hůlky - Milena Fenclová
Plzeňské hůlky - otužování - Milena Fenclová

K svému spokojenému žití potřebuji pohyb a to nejlépe venku, na čerstvém vzduchu. Mám ráda kolo, celoroční plavání – otužování ve volné přírodě, běžky, snowboard a od roku 2019 jsem nadšená „walkerka“, nordic walkerka!  Vlastně všechny sporty které mám ráda se provozují venku, ale hledala jsem něco nového. Pohyb, nenáročný na čas, při kterém si dám trochu „do těla“, protáhnu si svaly a budu se udržovat v kondici, prostě něco „po práci“, hlavně ne v tělocvičně či posilovně. A zaujaly mne stránky Miroslava Miry, Nordicsports.cz, a hlavně Mira samotný, který se zasloužil o propagaci nordic walkingu u nás. Zaujal mne jeho příběh, nadšení, aktivity, projela jsem všechny videa a kurzy na jeho stránkách a hned jsem se přihlásila na kurz. Byl prosinec a já se nemohla dočkat až bude začátek března, kdy měl kurz začít. A pak už to jelo, první „odpich“, „vítr ve vlasech“ a já věděla, že to je to pravé, co jsem hledala a že jsem našla nový sport, nový rozměr, novou zábavu. Následoval instruktorský kurz, kde se sešla bezva parta a kde jsem se o severské chůzi nordic walking dozvěděla mnohem více, byla jsem překvapená a nadšená, co všechno lze s holemi dělat, že to není jen o chůzi, ale dá se posilovat, protahovat, běhat, cvičit, prostě sport i zábava na 100 způsobů! Celoroční zábava! A naprostá svoboda, jen vezmeš hole do ruky a jdeš!

Nordic Walking Point logo

A tak jsem od května 2019 jsem také Certifikovaný instruktor kondiční chůze Nordic Walking s akreditací MŠMT a jsem členem Nordic Walking Point®.

Jak už jsem se zmínila, mojí další, dlouholetou vášní je otužování a zimní plavání ve volné přírodě. Jsem členkou Klubu sportovních otužilců (KSOPL) již přes 10 let. Je to vášeň a adrenalin a kdo to jednou zkusí a „vydrží“, tak už nemůže přestat. Každý rok se začíná znovu a znovu s nástupem podzimu, kdy s klesající rtutí na teploměru zažíváte stejné reakce „překonání sama sebe“ jako rok před tím, s partou stejných nadšenců. Baví mě pozorovat reakce lidí, kdo to zkusí poprvé, ten strach, to odhodlání, to překonání a pak ta obrovská radost. A opět ta SVOBODA! Nic vám nebrání ani vás neomezuje. A vite co? Nemusíte čekat na léto, „až bude hezky“, můžete se prostě koupat celý rok! Není to paráda?!

A tak jsem vloni spojila tyto 2 aktivity v podzimním kurzu a zlákala tak nové nadšence do otužování i severské chůze Nordic walking.

Pokud tě to, byť jen malinko oslovilo, „cinklo do uší“, třeba, že „to bych nikdy nezvládl/a“ nebo „to bych ráda zkusil/a“ :-), tak už jsi na půl cesty. Není nic jednoduššího, stačí jen chtít a jednou nohou udělat „první krok“ a ta druhá se už přidá. 🙂

Tak děkuji za Tvůj čas a třeba někdy na viděnou 😉

Milena