Nordic Walking

Zdravotní kardiofitness chůze spojená s pohybem v přírodě. Nordic Walkingové hole jsou lehké a pružné, mají hladké madlo a místo poutka rukavičku. Nordic Walking patří do příjemných rovinatých, mírně zvlněných terénů, obdobně jako klasické běžky.

SEVERSKÁ CHŮZE * NORDIC WALKING * SAUVAKÄVELY

Tato pohybová aktivita k nám přišla ze severu, z Finska, pod anglickým názvem Nordic Walking až v roce 1997, kdy finská firma Exel vyrobila první modely holí určených pro tento pohyb.

Nordic Walking je sportovní dynamická kondiční chůze se speciálními holemi. Vychází z našeho nejpřirozenějšího pohybu – chůze. Pomocí holí a správné techniky zapojíme 90 % všech svalů v těle. Severská chůze je vhodná pro všechny s aktivním přístupem k životu, se zájmem hýbat se venku, v přírodě. Pomůže zlepšit fyzický stav, zejména rozhýbat ztuhlé partie šíje a ramen jak lidem aktivně sportujícím (cyklistům, lyžařům, běžcům atd.), tak těm, kteří nemají žádnou předchozí zkušenost s aktivním nebo rekreačním pohybem. Také je vhodná pro ty, kteří tráví hodně času u počítače. Nordic Walking nás dostane do dobré fyzické i psychické kondice.

Nordic Walking - zapojení svalů
Při dobrém zvládnutí techniky chůze s holemi dochází k zapojení až 90 % všech svalů v těle.

V čem je Nordic Walking výhodný?

Nordic Walking lze provozovat kdykoliv – celoročně za každého počasí, kdekoliv – v přírodě i ve městě, s kýmkoliv – sám či se skupinou stejně naladěných lidí, kdokoliv – začátečník bez kondice i sportovec, v jakékoliv věkové kategorii, technika je jednoduše zvládnutelná a finančně dostupná.

V tom je velká svoboda a s hůlkami to prostě baví! 😊

Co nám Nordic Walking přinese?

Víš, že Nordic Walking je aktivita, která ti za krátkou dobu přinese mnoho zdravotních a psychických benefitů při nízkých vstupních nákladech?

Dostane nás ven, do přírody, osvěží mysl i tělo.

Zlepší okysličení těla, zvýší kapacitu plic a prokrví mozek.

Zvýší zatížení kostí a tím jejich hustotu a pružnost ukládáním vápníku, zlepší rozsah pohybu, páteře, kloubů, pružnost vazů a sílu, koordinaci.

Upraví držení těla, napřímí nás, otevře tělo z ohnutí do protažení.

Optimalizuje hladinu hormonů, pomáhá při relaxaci.

Zlepší trávení pohybem ve vzpřímené poloze a pomáhá v prevenci i terapii obezity.

Zvýší tepovou frekvenci a tím zlepší kondici srdečního svalu.

Psycho-sociální efekt díky setkávání lidí se stejnými zájmy.

Šetří čas i peníze.

Jmenuji se Milena Fenclová a jsem autorkou a zakladatelkou Plzeňských hůlek. Užijte si prohlížení mého webu a neváhejte se mě zeptat, pokud budete potřebovat vědět víc. Těším se, že se potkáme s hůlkami v přírodě na společném výšlapu.

Plzeňské hůlky - Milena Fenclová